Edinstven dizajn, Rastlinjaki omogočajo celoletno pridelavo, zaščito pred vremenskimi vplivi in popoln nadzor nad pogoji rasti, kar povečuje količino in kakovost pridelka.prilagojen vašim potrebam.
Rastlinjake že tradicionalno povezujemo s pridelavo vrtnin. Znano je, da omogočajo nadzorovane pogoje, ki podaljšujejo rastno sezono in povečujejo kakovost ter količino pridelkov.
Prednosti:
podaljšanje rastne sezone,
talna kakovost pridelka skozi celo leto,
možnost gojenja tudi v regijah z neugodnim podnebjem.
Rastlinjaki se pogosto uporabljajo za profesionalno vzgojo sadik, ki se jih nato presadi na prosto ali pa se jih pripravi za prodajo končnim kupcem.
Prednosti:
hitrejša kalitev semen zaradi optimalnih pogojev,
zaščita pred zunanjimi vplivi, kot so škodljivci in bolezni,
večji nadzor nad substrati in hranili.
Rastlinjaki omogočajo gojenje sadnih dreves v regijah, kjer podnebje ni idealno ali kjer je potrebna dodatna zaščita za ugodnejše pogoje rasti določenih vrst.
Prednosti:
Prednosti: zaščita pred zunanjimi vplivi, kot so škodljivci, bolezni in vremenski vplivi (toča, pozeba, veter, močan dež).
Češnje in višnje - Rastlinjaki preprečujejo pokanje plodov zaradi prekomerne vlage.
Grozdje - Zaščita vinske trte pred točo in boleznimi, kot je peronospora, omogoča večjo stabilnost kakovosti in količine pridelka.
Breskve in marelice - V rastlinjakih so drevesa zaščitena pred spomladanskimi pozebami, kar omogoča stabilno cvetenje in rodnost nasada. podaljševanje rastne in tržne sezone.
Podaljšanje rastne in tržne sezone (zgodnejše ali kasnejše obiranje sadja).
Stalna kakovost in količina pridelka skozi celo leto.
Zaščita pred zunanjimi vplivi, kot so škodljivci in bolezni. večji nadzor nad substrati in hranili.
Večji nadzor nad substrati in hranili.
Zgodnja pridelava Češnje, višnje ali marelice v rastlinjakih dozorijo več tednov pred običajno sezono, kar omogoča pridelovalcem prednost na tržišču. Pozno dozorevanje Podaljšajte sezono z gojenjem sadja v rastlinjakih, kjer so drevesa zaščitena pred prvimi jesenskimi ohladitvami.
Jagode
Jagode se pogosto gojijo v tunelskih ali visokih rastlinjakih, kjer so zaščitene pred dežjem, pozebo in vročinskimi valovi.
Maline in robide
Te vrste so občutljive na veter in močne padavine. Z uporabo rastlinjaka pa jih ne zavarujete le pred neugodnimi razmerami, pač pa pomagate ohraniti kakovost in povečati količino pridelka.
Borovnice
Pridelava borovnic v substratu pod rastlinjakom omogoča natančen nadzor nad kislostjo tal in vlago, kar je ključno za uspešno pridelavo.